Карта Сербии
Карта Сербии

Senica11192018

Вы здесь: Сербия Резултати конкурса дечијих и омладинских укрштеница «Непозната Русија»

Резултати конкурса дечијих и омладинских укрштеница «Непозната Русија»

Конкурс укрштеница «НЕПОЗНАТА РУСИЈА»

Резултати конкурса укрштеница „Непозната Русиjа“, који су расписали Руска компанија „РЖД Интернешнл“, Српско одељење Међународног фонда јединства православних народа из Москве и Дечији православни часопис „Светосавско звонце“.

У 1. номинациjи „Укрштеница“ награђени су:

I група (10 – 12 година)

  • 1. награда: Софија Матовић, 11 година, ОШ „Цар Константин", Ниш, Србиjа.
  • 2. награда:
    • Матвеј Кандалинцев, 10 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.
    • Борис Милић, 11 година, ОШ „Милена Павловић Барили", Београд.
  • 3. награда: Катарина Собољ, 12 година, ОШ „Свети Сава", Београд.

Жири похваљује:

  • Растко Ђорђевић, 6/2, ОШ «Старина Новак», Београд.
  • Срна Франк 12 година, JУ OШ ''Петар Петровић Његoш'', Теслић, Република Српска, Босна и Херцеговина.
  • Ирина Вујатовић 9 година, ОШ «20. Октобар», Београд.

II група (13 – 15 година)

  • 1. награда: Филип Олујић, 13 година, ОШ „Свети Сава", Београд.
  • 2. награда: Лука Драгумило, 13 година, ОШ „Иво Андрић", Београд.
  • 3. награда: Јаков Попов, 13 година, школа «West River Academy», Сремски Карловци, Србиjа.

Жири похваљује:

  • Милица Лазаревић, 15 година, Пета београдска гимназиjа, Београд
  • Емилија Квочка, 8 разред, ОШ «20. Октобар», Сремски Карловци, Србиjа

III група (16 – 19 година)

  • 1. награда: Милица Пешић, 17 година, Гимназија у Косовској Каменици, Србија. Ментор при изради укрштенице професорка руског језика и књижевности Тања Арсић.
  • 2. награда: Тамара Новаковић, 17 година, Школа примењених уметности, Шабац, Србија
  • 3. награда: Маргарита Кузмина, 17 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд,

Жири похваљује:

  • Ивана Зденка Вардле, 17 година, Школа примењених уметности, Шабац, Србија
  • Михаил Косарев, 16 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.
  • Јована Рашковић, 7 разред, ОШ „Петар Петровић Његош“, Београд.

У 2. номинациjи „Укрштеница са визуелним дизаjном“ награђени су:

I група (10 – 12 година)

  • 1. награда: Јелена Пешић, 10 година, ОШ „Данило Киш", Београд.
  • 2. награда: Катарина Нецић, 11 година, ОШ „Свети Сава", Београд.
  • 3. награда: недодељено.

Жири похваљује

  • Мила Кршљанин 11 година, ОШ „Освободиоци Београда", Београд
  • Лана Кршљанин 9 година, ОШ „Освободиоци Београда", Београд
  • Борис Мајсторовић 12 година, ОШ „Jован Стерија Поповић", Вршац, Србија.
  • Стефан Нецић 9 година, ОШ „Свети Сава", Београд
  • Марко Перић 12 година, ОШ „Иљија Бирчанин", Земун поље, Београд
  • Светлана Костева 12 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.
  • Марија Борисова 12 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.
  • Злата Бољшакова 11 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.

II група (13 – 15 година)

  • 1. награда: Данила Даниловић, 14 година, 1/1 Филолошка гимназија, Београд.
  • 2. награда: Милена Ракита, 14 година, ОШ „Браћа Јерковић", Београд.
  • 3. награда: недодељено.

Жири похваљује

  • Меджидли Фидан 14 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.
  • Полина Петренко 13 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.

III група (16 – 19 година)

  • 1. награда: недодељено.
  • 2. награда:
    • Огњен Бовен, 18 година, 4/1 Техничка школа Кикинда, Србија
    • Марина Николић, 16 година, Школа примењених уметности, Шабац, Србија
  • 3. награда: Анастасија Стојковић, 16 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.

Жири похваљује (за визуелни дизајн)

  • Тијана Степановић 16 година, Школа примењених уметности, Шабац, Србија
  • Људмила Коробова 16 година, Руска школа при Амбасади Русиje у Србије, Београд.

Записник

Записник о раду жирија на оцењивању радова пристиглих на конкурс укрштеница „Непозната Русиjа“.

Жири је радио 4. 6. и 8. децембра 2017. године.

Чланови жирија:

  • Jaна Балузина, директор одељења односа са јавношћу.
  • Алексеј Морозов, саветник за културу Амбасаде РФ у Србији.
  • Наталија Јовановић, новинар, помоћник главног уредника часописа „Печат“.
  • Радмила Мишев, главни одговорни уредник дечијег часописа „Светосавско Звонце“.
  • Кирил Боршћoв, главни уредник информационог портала „Senica.ru“.
  • Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МФЈПН.

Чланови жирија прегледали су 433 радова, од тога:

  • 1. номинација – 286 радова
  • 2. номинација – 147 радова

Свега: 433 радова.

Жири је радио 4. 6. и 8. децембра од 10.00. до 14.00. часова. Рад је завршен 8. децембра у 14.00. часова.