Карта Сербии
Карта Сербии

Senica01202018

Вы здесь: Сербия Резултати фото-конкурса "Путовање возом: Путеви, Лица, Хоризонти"

Резултати фото-конкурса "Путовање возом: Путеви, Лица, Хоризонти"

Фото-конкурс „Путовање возом: лица, предели, хоризонти“

Записник о раду жириjа на оцењивању радова пристиглих на фото-конкурс „Путовање возом: лица, предели, хоризонти“ коjи jе расписао „РЖД Интернешнел“ у сарадњи са православним дечјим часописом „Светосавско звонце“ и Српским одељењем Међународног jавног Фонда jединства православних народа (МJФЈПН).

Председник жирија

  • Јана Балузина, РЖД Итернешнел.

Чланови жирија:

  • Ирина Иванова Гњеткова, саветник за културу Амбасаде Руске Федерације у Београду.
  • Драган Лакићевић, књижевник, председник „Српске књижевне задруге“.
  • Радмила Мишев, главни и одговорни уредник „Светосавског звонца“.
  • Наталија Коцев, педагог, руководилац Српског одељења МЈФЈПН.
  • ђакон Драган С. Танасијевић, интернационални мајстор фотографије.
  • Драган Боснић, међународни мајстор фотографије.
  • Наташа Јовановић, новинар.
  • Татјана Тарасова Мирчевић, Српско одељење МЈФЈПН.

Жири је заседао у сали Патријаршије, а са радом је почео у 13 часова. Рад жирија је завршен у 16 часова.

Прва номинација: Фотографија

  1. Прва група: 102 рада.
  2. Друга група: 95 радова.
  3. Трећа група: 101 рад.

Свега: 298 радова.

Друга номинација: Фотографија са текстом

  1. Прва група: 63 рада.
  2. Друга група: 42 рада.
  3. Трећа група: 78 радова.

Свега: 183.

Трећа номинација: Фото-колаж

  1. Прва група: 18 радова.
  2. Друга група: 23 рада.
  3. Трећа група: 5 радова.

Свега: 46 радова

Укупно је на конкурс пристигло: 527 радова.

Награђени за фотографиjу

Прва група од 9 до 12 година

  • Прва награда: Алекса Стојановић, 10 година, ОШ „Јосиф Костић“, Лесковац.
  • Друга награда: Емилија Трифуновић, 9 година, ОШ „Момчило Живојиновић“, Младеновац.
  • Трећа награда: Анђела Милојевић, 11 година, ОШ ,,Мајор Илић“, Кушићи.

Похваљени радови

  • Нина Тодоровић, IV/2, ОШ „Николај Велимировић“, Шабац.
  • Јелена Маричић, 12 година, ОШ,, Милан Вучићевић Зверац“, Братљево.
  • Теодора Ђорђевић, 8 година, ОШ „Велизар Станковиц-Корчагин“, Велики Шиљеговац, Крушевац.
  • Јаков Зечевић, 12 година, ОШ „Мирослав Антић“, Крагујевац.

Друга група од 13 до 15 година

  • Прва награда: Сара Малбашић, 13 година, ОШ ”Бранко Радичевић”, Бања Лука, Република Српска.
  • Друга награда: Матеја Борић, 14 година, ОШ „Учитељ Таса“, Ниш.
  • Трећа награда: Милан Кушић, 14 година, ОШ „Кнегиња Милица“, Београд.

Похваљени радови

  • Радослав Ребић, 14 година, ОШ „Нада Матић“, Ужице.
  • Драган Дучић, 13 година, ОШ Србија, Црквица, Република Српска.
  • Тијана Јанковић, 14 година, „Николај Велимировић“, Шабац.
  • Теодора Величковић, 14 година, Гимназија „Патријах Павле“, Београд.
  • Анђела Лукић, 13 година, ОШ ”Олга Милошевић”, Смедеревска Паланка.
  • Барбара Цревар, 14 година, ОШ ”Олга Милошевић”, Смедеревска Паланка.

Трећа група од 16 до 19 година

  • Прва награда: Петар Јовановић, 16 година, Школа примењених уметности, Шабац.
  • Друга награда: Јована Пантић, 18 година, Техничка Школа, Чачак.
  • Трећа награда: Кристина Пантелић, 18 година, Школа примењених уметности, Шабац.

Похваљени радови

  • Сашка Бајић, 16 година, Средња грађевинска дрвопрерађивачка школа, Апатин.
  • Никола Јоцковић, 17 година, Машинско-електротехничка школа „Гоша“, Смедеревска Паланка.
  • Милош Савић, 17 година, Машинско-електротехничка школа „Гоша“, Смедеревска Паланка.
  • Петар Јовановић, 16 година, Школа примењених уметности, Шабац.

Награђени за фотографиjу са текстом

Прва група од 9 до 12 година

  • Прва награда: Тијана Стојнић, 12 година, ОШ „Вук Караџић“, Омарска, Босна и Херцеговина / Република Српска.
  • Друга награда: Софија Матовић, 10 година, ОШ „Цар Константин“, Ниш.
  • Трећа награда: Филип Олуjић, 12 година, ОШ „Свети Сава“, Београд.

Друга група од 13 до 15 година

  • Прва награда: Нађа Чикара, 13 година, ОШ „ Јован Стерија Поповић“, Вршац.
  • Друга награда: Мина Максимовић, 14 година, ОШ „Живан Маричић“, Жича, Краљево.
  • Трећа награда: Славен Ђервида, 13 година, ОШ „Вук Караџић“, Омарска, Босна и Херцеговина / Република Српска.

Трећа група од 16 до 19 година

  • Прва награда: Кристина Чикара, 17 година, Пољопривредна школа „Вршац“, смер туристички техничар, Вршац.
  • Друга награда: Јована Милошевић, 18 година, Пољопривредна школа, Бачка Топола.
  • Трећа награда није додељена.

Похваљени радови

  • Ивана Круљ, 17 година, Школа примењених уметности, Шабац.

Награђени за фото-колаж

Прва група од 9 до 12 година

  • Прва награда: Петра Вукобрат, 12 година, ОШ „14. октобар“, Гочка 40, Београд.
  • Друга и трећа награда нису додељене. Жири сматра да нема довољно квалитетних радова које би могао да награди.

Друга група од 13 до 15 година

  • Прва награда: Бранко Бабић, 13 година, ОШ „Вук Караџић“, Омарска, Босна и Херцеговина / Република Српска.
  • Другa награда: Данило Даниловић, 13 година, ОШ „Иван Горан Ковачић“, Београд.
  • Трећа награда није додељена.

Трећа група од 16 до 19 година

  • Награде за трећу групу нису додељене. Жири сматра да нема довољно квалитетних радова које би могао да награди.

Председник жирија
Јана Балузина
РЖД Итернешнел